Opcje przeglądania

Fabryka Dywanów Dywilan S.A. to ponad 130 lat tradycji. Fabryka skupia się głównie na produkcji dywanów wełnianych. W dawnych czasach zakład zatrudniał ponad 2500 osób. Dzisiejszy Dywilan to innowacyjna i elastyczna firma, która skutecznie funkcjonuje na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Pasja i wizja napędzają rozwój, a zespół młodych pracowników zapewnia kreatywne i nowoczesne podejście do zarządzania firmą, a także do tworzenia nowych kolekcji zgodnych ze światowymi trendami.

Historia firmy wiąże się nieodzownie z historią przemysłowego miasta Łodzi. Początkowo fabryka produkowała plusz, a podczas wojny została przestawiona na produkcję dla niemieckiego wojska. Po nacjonalizacji w 1945 r. zgodnie z ówczesną polityką rządu PRL, skupiono się na kompleksowej produkcji dywanów oraz wykładzin dla ludności. Oprócz rynku krajowego, zaczęto eksportować wyroby za granicę, głównie na półwysep arabski (ponad 60% produkcji). Tranformacja lat 90-tych odcisnęła piętno na fabryce, która ogłosiła upadłość.

W październiku 2000 r. syndyk FD Dywilan wystawił na sprzedaż poszczególne części majątku fabryki. Prywatna, łódzka firma J. Jakubiak S.A. chcąc nadal produkować polskie dywany kupiła ok. 12% nieruchomości wraz z parkiem maszynowym, znakiem towarowym DYWILAN oraz prawem do wykorzystania dotychczasowego wzornictwa. Tak rozpoczęła się nowa era DYWILANU, nowy czas rozwoju i dążenia do utworzenia samodzielnej firmy pod nazwą DYWILAN Polskie Dywany Wełniane, skoncentrowanej na produkcji i sprzedaży dywanów wełnianych. Mając na uwadze przede wszystkim dobre dywany klasyczne. W roku 2002 DYWILAN rozpoczął współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, która jako jedyna w Polsce prowadzi pracownię projektowania dywanu i gobelinu. Efektem tej współpracy jest stworzenie profesjonalnej Pracowni Plastycznej, które owocuje systematycznym wprowadzaniem na rynek nowych kolekcji dywanów.

Oferta fabryki zawiera kilka kolekcji, w różnych jakościach oraz kolorystyce.
Dywany klasyczne, z których słynie fabryka to szeroka gama propozycji wzorniczych nawiązujących do perskich kobierców kwiatowych, geometrycznych deseni kaukaskich czy szlachetnych, mocnych w wyrazie indyjskich dywanów burgundowych.
Dywany nowoczesne to delikatne wzorniczo w lekkich, ciepłych kolorach komponujących się znakomicie z nowoczesnymi elementami wyposażenia w każdym wnętrzu. Unikalne wzornictwo w grupie dywanów wełnianych.
Vintage to trend klimatu wnętrz będący od kilku lat najmodniejszym podejściem do klasyki. To styl projektowania wyróżniający się przez efektowne przetarcia i postarzanie dywanów. Stylistyka zapoczątkowana dywanem NAKBAR w 2008 r. to już cała grupa wzorów we wszystkich kolekcjach Dywilanu.

Oprócz dywanów, firma produkuje również sztuczną trawę, wykorzystywaną w domach oraz na obiektach sportowych. Tkana trawa, jest opatentowanym wyrobem Dywilanu.

Dywany wełniane Dywilan


katalog Dywilan 2013/2014 (.pdf)

katalog Dywilan 2014/2015 (.pdf)

katalog Dywilan 2015/2016 (.pdf)

katalog Dywilan 2016/2017 (.pdf)

aktualny katalog Dywilan 2017/2018 (.pdf)

Katalog Dywilan PREMIERY 2019

 

 

Dywany wełniane DYWILAN

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl