Dlaczego dywan?

Dywany są elementem wyposażenia wnętrz o wyjątkowo długiej i bogatej tradycji, sięgającej tysiącleci. Współcześnie nie zawsze doceniamy ich rolę w naszych wnętrzach, a przecież to dywany często przesądzają o ich charakterze. Swoją wzorniczo-kolorystyczną siłą wyrazu mogą stworzyć niepowtarzalną atmosferę i wygląd, jak również nadać wnętrzu przytulności i ciepła. Współczesne trendy w aranżacji wnętrz traktują kanony dość swobodnie. Panuje moda na indywidualizm i eklektyzm, czyli łączenie ze sobą różnorodnych stylów. Modne jest to, co ma charakter, wyrazistość, podkreśla swoiste potrzeby użytkownika i przede wszystkim wpływa na jego dobre samopoczucie. Kierując się aktualnymi trendami dywany projektuje się tak, aby swą estetyką pasowały do pomieszczeń o zróżnicowanych stylistykach.
Oryginalne i różnorodne wzornictwo, obok klasycznych wzorów, znajdują się desenie inspirowane naturą, formami graficznymi, nowoczesną sztuką multimedialną, architekturą, splotami tkanin czy koronek, odręcznymi szkicami ołówkiem oraz wieloma innymi, często zaskakującymi źródłami.

Dywany w dużej mierze odzwierciedlają propozycje zestawień kolorystycznych i wzorniczych hitów przygotowywanych przez trendsetterów na każdy sezon. Przykładem są dywany z tzw. efektem „used look”, obecnie niezwykle modnym oraz poszukiwanym. Odpowiednio zaprojektowany wzór dywanu stwarza tu wrażenie postarzonego i przetartego. Wśród wielu produktów coś dla siebie znajdą również zwolennicy bardzo popularnego, ekologicznego stylu życia – dywany wytkane z niebarwionej owczej wełny, jak też miłośnicy mocnych, zdecydowanych barw.

Dywany są uniwersalną, ponadczasową dekoracją i ciekawie komponują się z materiałami takimi jak drewno, ceramika, szkło, metal itp. Z praktycznego punktu widzenia stanowią naturalny odpoczynek dla stóp, zmniejszają ryzyko urazu w razie upadku, kreują wrażenie cieplejszego pomieszczenia, a także absorbują hałas. W porównaniu z innymi pokryciami podłogowymi, użytkowanie dywanu wiąże się z najniższymi kosztami utrzymania w czystości oraz wymiany.

Dywany Agnella

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl