Dywany Polipropylenowe (BCF)
Śliczne dywany - tylko u mnie!  

Dywany Polipropylenowe (BCF) 


Dywany polipropylenowe zwane inaczej syntetyczne lub typu BCF (lipren) to najbardziej popularny produkt w Polsce. Procentowo ujmując to ok. 75% wszystkich sprzedanych dywanów. Od tych dywanów wymaga się niskiej ceny, dobrej jakości oraz wytrzymałości rzędu 4-5 lat ciągłego i intensywnego użytkowania. Spełniają te wymagania w 100%. W związku z niską ceną, nie można od nich wymagać runa o wysokości 15 mm ani też wagi 3 kg/1 m2 ale wyśrubowane parametry nie są tak ważne jak przede wszystkim super atrakcyjna cena, bogate wzornictwo i miły dotyk runa.

Przędza jest w 100% syntetyczna, nitka jest prosta i dość gęsto umieszczona w dywanie. Produkty PP oferowane w naszym sklepie, pochodzą od producentów krajowych jak i zagranicznych (Belgia, Turcja). Technologia tkania jest identyczna w każdej fabryce, więc nie ma znaczenia dla klientów skąd pochodzi dywan. Przez wiele lat istnienia na rynku dywanowym, współpracujemy tylko z najlepszymi fabrykami. 
Średnia długość runa tego typu dywanów wynosi ok. 8 mm oraz gęstość pokrywy ok. 150.000 pęczków na 1m2. Waga dywanu to ok. 1,5 kg/1 m2. Przeważa kolorystyka beżowo-brązowa, chociaż w naszej bogatej ofercie można również znaleźć dywany bordowe, zielone, pomarańczowe, fioletowe czy niebieskie (dywany belgijskie).

Wzornictwo jest bardzo różnorodne, od nowoczesnych do klasycznych. Istnieją wzory ponadczasowe, które od dziesięcioleci można spotkać na rynku. Są też różnorakie wariacje jak np. seria Afryka - imitacja skór zwierząt, które od wielu lat popularnością dorównują dywanom klasycznym jak i też dywany nowoczesne, typowe dla Heat-Setu. 

Utrzymanie w czystości nie jest zbyt trudne, wystarczy zwykły odkurzacz (zalecamy z turbo szczotką) oraz lekko zwilżona szmatka do większych zabrudzeń. Nie wolno przemoczyć dywanu. Spód oparty jest na naturalnej jucie oraz bawełnianej osnowie. 

Obecnie dywany Polipropylenowe produkują wszystkie fabryki na świecie a największym eksporterem do Polski od wielu lat uchodzi Turcja. 

Poniżej przykłady dywanów Polipropylenowych,
Dywany BCF Dywany BCF
Dywany BCF Dywany BCF
Polipropylen BCF

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl